Nagų Dailė Pradedantiesiems – Kaip Pradėti

nagų dailė ir istorija

Nagų Dailė Pradedantiesiems – Kaip Pradėti

Dievinate nagų dailę, bet nežinote kaip pradėti? Šiame straipsnyje pasidalinsime viskuo ką reikia žinoti nagų dailės pradžiamoksliams!

Kiek esat matę žmonių, kurių pirštų arba kojų nagai (arba abu!) yra papuošti nuostabiu ir išskirtiniu dizainu? Nagų dailė yra globali mada, kuri žaibiškai išpopuliarėjo socialiniuose tinkluose, nes vis daugiau žmonių pasidaro nagus namuose. Internete yra platus nagų dailės pamokų pasirinkimas – trūksta tik kelių žingsnių, kad galėtumėte pradėti savo kelionę. Jeigu galvojate pradėti išmokti šio kūrybingo įgūdžio, tai tikrai bus jus džiuginantis ir be galo vertingas sugebėjimas. 

Kas yra nagų dailė?

Vis dažniau matome žmones su salone ar namuose papuoštais nagais, o kai kurių nagai gali atrodyti netgi labai ekstravagantiški. Nagų dailę sudaro puošnūs pirštų arba kojų nagų dizainai. Sukurti meniškiems nagams naudojami įvairūs prietaisai, pvz. skirtingų spalvų dažai, šepetėliai ir įvairūs metodai skirti suteikti papildomų detalių.

Nagų dizainai keitėsi per tūkstantmečius ir visi pokyčiai, atradimai privedė mus prie tokių dizainų, kuriuos darome šiomis dienomis. Meniški nagai gali būti sudaryti iš vienos spalvos arba iš vienos bendros tematikos.

Istorija trumpai

Ankstyviausias užfiksuotas nagų dailės metodas Indijoje, kur moterys naudojo chna, kad nusidažytų pirštų nagus. Šis metodas galėjo būti naudojamas net 5000 metais pr. Kr., apytiksliai prieš 7000 metų. Dažų lakavimas ant nagų greitai plito ir tobulėjo iki to, ką turime dabar. Moderni nagų dailės forma neužfiksuota iki 15 amžiaus, kai inkai pradėjo dekoruoti savo nagus erelių piešiniais. Žvelgiant į praėjusį amžių, „Revlon“ išleido pirmąjį nagų laką 1930 metais.

Šis išleidimas paskatino daugiau verslų ir žmonių domėtis šia dailės forma, kurių deka 1950 metais išpopuliarėjo netikri nagai. 2000-taisiais metais prasidėjo nagų dailės judėjimas, kurį žinome dabar – su beribiu spalvų ir kūrybiškų dekoracijų pasirinkimu.

Nagų dailė šiomis dienomis

Nagų dailė leidžia būti unikaliai savimi. Yra šimtai spalvų pasirinkimų, nuo matinės juodos iki elektrinės geltonos, švytinčios baltos. Taip pat yra platus pagalbinių įrankių pasirinkimas – kaip trafaretai, taškavimo, dryžavimo įrankiai Ir kt. Akriliniai nagai taip pat patobulėjo ir atsirado daugiau netikrų nagų produktų, kaip pvz. geliniai nagai. Nagų lakas pasidarė stipresnis ir besilaikantis ilgiau, o tai leidžia Jums išlaikyti tobulus nagus ilgiau.

Kokių reikmenų reikia nagų dailei?

Įrankių ir priemonių rinkinys

Jums reikės žinoti apie galimus skirtingus įrankius ir daiktus, naudojamus nagų dailėje. Šis pradžiamokslių gidas trumpai supažindins su reikalingais daiktus ir rekomendacijomis, kad galėtumėte pradėti!

Nagai

Pirmas ir pats svarbiausias dalykas ko reikės, savaime aišku, yra nagai! Galite naudoti savo arba kažkieno kito. Arba galite naudoti mokymosi ranką su nagais. Tai netikri daiktai skirti mokintis ir praktikuotis.

Nors visada galite praktikuotis ant savo nagų, tačiau yra gan sudėtinga daryti nagus kitiems žmonėms jeigu mokėtės tik ant savęs!

Bazinio ir viršutinio sluoksnio nagų lakas

Nepaisant to, ar ant nagų planuojate dėti spalvotą laką ar tik dekoratyvinius elementus, visada yra naudinga turėti bazinį sluoksnį. Bazinis sluoksnis paruoš Jums pagrindą bei išlygins netobulumus ar neatitikimus. Kai kurie baziniai nagų lakai gali būti naudojami ir kaip viršutinis sluoksnis, kaip šis nagų lakas iš „Sally Hansen“. Viršutinis sluoksnis padės Jums apsaugoti Jūsų atliktą darbą.

Svarbi nagų dailės dalis, kuria žmonės dažniausiai mėgaujasi, yra nagų spalvos ar spalvų pasirinkimas. Kad galėtumėte lakuotis nagus spalvotai, reikės nusipirkti spalvoto nagų lako. Nepaisant to, ar pirksite vieną ar daugiau spalvų, spalvos visada suteikia nagams daugiau gyvybingumo. Spalvotus nagų lakus galite pirkti po vieną arba pirkti jų rinkinį. Šis 23 gelinių nagų porų rinkinys yra daug žadantis. Jeigu norite pirkti po vieną, galite rasti plačią įvairovę vienspalvių nagų iš „Essie“ čia.

Nagų teptukai

Kaip ir su kitomis dailės rūšimis, Jums reikės daugybės teptukų. Nors ir daugelis nagų lakų buteliukų atkeliauja su prikabintu teptuku prie dangtelio, yra labai svarbu turėti daugiau nei tik šį teptuką. Šie teptukai naudojami lakuoti visą nagą, todėl tikrai norėsite mažesnio šepetuko darant smulkesnes detales.

Yra platus teptukų formų pasirinkimas, kuriuos galima nusipirkti, kad galėtumėte pasiekti tokį įvaizdį kokio norite. Jeigu nežinote nuo ko pradėti ir ką daryti, galite įsigytį šį pakelį teptukų, kad turėtumėte galimybę išbandyti įvairius šepetukus ir rasti tuos, kurie Jums labiausiai patinka. Nusipirkti tokį įvairių teptukų rinkinį yra labai naudinga nagų dailės pradžiamoksliams.

Nagų lako valiklis

Kai pradedate naują kūrybingumo kelionę, neišvengiamai sukelsite netvarką. Todėl nagų lako valiklis bus Jūsų gelbėtojas! Reikės naudoti skirtingo stiprumo nagų lako valiklius priklausomai nuo naudoto nagų lako.

Pagrindiniai nagų lako valikliai yra su acetonu ir be acetono. Valikliai be acetono dažniausiai yra švelnesni, o valikliai su acetono pagrindu yra stipresni ir greičiau pašalina laką. Acetoniniai valikliai geriausiai tinka blizgiam nagų lakui, nes nuimti visas daleles gali užtrukti nemažai laiko. Dėl acetono stiprių savybių, šių valiklių nereikėtų naudoti su netikrais nagais.

Kad ir kokio stiprumo valiklį pirksite priklausomai nuo lako patvarumo, valiklį visada geriausia naudoti su vatos pagalvėlėmis arba kamuoliukais. „Cutex Strenght Shield“ yra puikus stipraus nagų lako valiklio pavyzdys.

Nagų dildė

Nagų dildė yra būtina – ji yra nuostabus įrankis, kuris gali padėti palaikyti Jūsų nagus tobulus. Dildė Jums leidžia formuoti Jūsų nagus taip kaip norite, nesvarbu ar naudojate dildę su tikrais nagais ar netikrais. Taip pat, su dilde galite palaikyti savo nagus tokio ilgio, kokio norite. Dildes lengva rasti ir jas galite pirkti didesniais kiekiais, sakykim, 10-ties dildžių rinkinį. Pripažinkime, kam nėra užėję noras nusidildinti nagus kaip rodo filmuose? Tai puikus du viename laimėjimas!

Dekoracijos

Kad sukurtumėte itin išskirtinį nagų dizainą, prireiks tokių dekoratyvinių detalių kaip cirkonio kristalai ir lipdukai. Galite naudoti juos vienus arba uždėti šias detales ant jau nulakuotų nagų. Kadangi šios detales dažniausiai labai mažos, gali prireikti pinceto arba panašių prietaisų, kad taikliai uždėtumėte jas ant nagų.

Tokių dekoratyvinių elementų yra begalė, todėl pradžiamoksliui gali būti sunku išsirinkti nuo ko pradėti. Siūlau pirkti šį rinkinį, kuris turi ir cirkonio kristalėlius, ir blizgučius ir dar daugiau už gerą kainą. Tokios dekoracijos visada prideda išskirtinį žavesį kai jos panaudotos teisingai. Rinkinys su įvairiomis dekoracijomis pradžiamoksliams leidžia išbandyti įvairius kūrybinius sprendimus ir bandymus

Nagų dailės antspaudai

Ar kada nors matėte nagus su įspūdingomis detalėmis ir susimąstėte kaip jie padaryti? Nors ir kai kurie žmonės turėtų tokius gebėjimus bei įgūdžius reikalingus padaryti tokius meniškus ir detalius nagų dailės kūrinius ant tokio mažo paviršiaus, bet daugelis naudoja nagų antspaudus! Šis nagų antspaudų rinkinys atkeliauja su 15 skirtingų antspaudų šablonų – tokie kaip gėlės, gyvūnėliai, lapai ir mielos citatos! Yra net ir mažas dėkliukas skirtas susiorganizuoti nagų antspaudus.  

Nagų antspaudus visai nesunku naudoti pramokus. Rinkinukai dažniausiai atkeliauja su mažomis metalo plokštelėmis, kuriuose įspausti dizainai. Reikia užtepti storą sluoksnį nagų lako ant plokštelės, kad uždengtumėte visą dizainą. Po to reikia nugramdyti papildomą nagų laką nuo viršaus ir palikti įspaustą dizainą pilną lako.

Galiausiai reikia naudoti štampą, kuris atkeliauja su rinkinuku, kad „paimtumėte“ dizainą ir galėtumėte perkelti jį ant nago. Jūsų pirmi keli bandymai galbūt ir nebus sėkmingi, bet po keleto bandymų turėtumėte sėkmingai perkelti Jūsų unikalius dizainus. Šis vaizdo įrašas yra puikus pavyzdys kaip naudoti nagų antspaudus.

Nagų trafaretai/lipdukai

Nagų lipdukai yra puiki nagų antspaudų alternatyva su kuria galite pasiekti tokį patį rezultatą. Šie lipdukai veikia kaip trafaretai, kuriuos reikia lipdyti ant nago. Kai lipdukas tvirtai užklijuotas ant nago, užtepkite kelis nagų lako sluoksnius su kempinėle, kad padengtumėte trafaretą. Kai nagų lakas išdžiuvo, nuimkite lipduką, kad pamatytumėt dizainą ant nago.

Nagų trafaretai yra nuostabus dalykas, nes jie turi platų dizainų pasirinkimą. Rinkinukas su įvairiais trafaretais yra nuostabus dalykas pradžiamoksliams, ypač jeigu nesate tikri ką norite nupiešti. Šis rinkinys atkeliauja su 5 lapais, ant kiekvieno iš jų yra po 60 skirtingų dizainų!

Įrankiai

Šie įrankiai, prietaisai nėra būtini, tačiau jie tikrai padeda. Vertėtų pagalvoti apie šiuos papildomus daiktus: UV nagų lempą, kutikulės šalintoją, blokelį dildę, dryžavimo, taškavimo įrankius ir nagų dailės rašiklius. Šie įrankiai palengvina visą proceso eigą, bet jie tikrai nėra būtini. Jeigu Jūs ieškote įrankių, kurie visapusiškai pasirūpins Jūsų nagais, peržiūrėkite šį rinkinį.

Kaip kurti nagų dailę pradžiamoksliams

  • Susirinkite viską, ko reikės. Prieš pradedant būtina susirinkti viską, ko gali prireikti. Tai reikia padaryti dabar, kad nereikėtų sustoti viduryje Jūsų projekto.
  • Paruoškite darbovietę. Jums reikės paskirti vietos naujajam hobiui. Užsiimant nagų daile yra didelė tikimybė, kad padarysite netvarką, o niekas nenori sujaukti, sugadinti darbo vietos, aplinkinių daiktų. Pasirūpinkite, kad gautumėte nemažai vietos, kad galėtumėte dirbti saugiai ir lengvai valomoje, tvarkomoje vietoje!
  • Generuokite idėjas! Jeigu reikia įkvėpimo, drąsiai naudokite socialinius tinklus, kad jo gautumėte. Visgi Jūs dar tik pradedate, o kiekvienam pradžiamoksliui reikia iš kažkur gauti įkvėpimo. „Pinterest“ ir „Instagram“ yra puikios platformos norint rasti įkvėpimo. Taip pat galite rasti įkvėpimo knygose kaip „Nagų dailės šaltiniai“ (Nail Art Sourcebook), kurioje sukaupta daugiau nei 500 dizainų.
  • Užtepkite bazinį sluoksnį! Įsitikinkite, kad užlakavote bazinį sluoksnį prieš užtepant spalvotą laką ar dedant dekoratyvines detales. Jis veiks kaip apsauginis sluoksnis tarp nago ir lako.
  • Pirmyn! Kai tik pasijaučiate įkvėpta, pradėkite kurti! Nuo dabar reikia judėti tik pirmyn! Nepamirškite užtepti bazinį sluoksnį prieš pridedant spalvų, kuriant dizainus, dedant dekoratyvinius elementus ir viską, ko reikės Jūsų kūrybai! Tai Jūsų kūryba, todėl kurkite kaip tik norite! Tai yra dailės forma, skirta Jums mėgautis.
  • Užlakuokite viršutinį sluoksnį! Kai baigiate kurti savo nagų dizainą, užtepkite viršutinį sluoksnį, kad užsandarintumėte ir apsaugotumėte savo darbą.
  • Padarykite nuotraukų! Šis etapas pasirenkamas. Jeigu norite pasidalinti savo darbu, socialiniai tinklai yra tobula vieta pasidalinti Jūsų nagų dailės darbo nuotrauka. Jūsų kūrinys bus pasidalintas su pasauliu, kad visi galėtų juo pasidžiaugti!
  • Jūs tai padarėte! Padėkite baigiamuosius potepius ir Jūsų nagų dailės kūrinys baigtas! Galbūt jis nesigavo būtent taip, kaip įsivaizdavote, bet tai yra dar viena nuostabi priežastis padaryti nuotraukų. Jeigu darote nuotraukas, galėsite palyginti savo ankstesniuosius darbus ir ateities projektais ir pamatyti savo akimis, kaip patobulėjote!

Papildomi šaltiniai nagų dailės pradžiamoksliams

Nagų dailė yra meno forma, kuriai prireiks laiko ištobulinti. Kol Jūs tobulinsite savo įgūdžius, galbūt norėsite išbandyti daugiau kūrybos variantų, bet nežinosite kur eiti toliau!

Yra platus pasirinkimas dėžučių, skirtų nagų lakui ir nagų dailei, kurias galite užsisakyti kaip prenumeratą, jeigu Jūs esate tokioje situacijoje. Užsisakius tokią dėžutės prenumeratą, kas mėnesį gausite dėžutę pilną naujų produktų. Tokia dėžutė padaro Jūsų nagų dailės potencialą begaliniu! Šios dėžutes puikiai tinka pradžiamoksliams, užsiimantiems nagų dailę.

Video medžiagoje pamatykite kaip paprastai gali būti atliekami nagų dailės darbai:

Nagų dailės pamokėlės

O jeigu norite artimiau susipažinti su tuo, prie ko dirbate dabar, tai taip pat yra gerai! Pradžiamoksliams yra vaizdo įrašai, kuriuos galite peržiūrėti, kad pagilintumėte žinias savo nagų dailės kelionės pradžioje.

Štai keletas rekomendacijų:

Pasaulyje, kuriame mada sparčiai keičiasi, galite pasidaryti salono kokybės nagus namuose su šiek tiek praktikos. Nagų dailė darosi vis prieinamesnė, net jeigu nelaikote savęs kūrybišku žmogumi.

Turite nesibaigiantį įkvėpimo šaltinį, galybė kūrybiškų darbų pavyzdžių ir aksesuarų – vienintelė kliūtis tarp Jūsų ir nagų dailės yra tik Jūsų atsidavimas. Tikiuosi, kad šis nagų dailės gidas pradžiamoksliams pastūmės Jus pradėti Jūsų kūrybišką kelionę. Džiaukitės savo nauju hobiu ir gražinkite pasaulį po vieną nagą.

Share this post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You've just added this product to the cart: