Pagrindiniai skirtumai tarp UV ir LED nagų lempos

Skirtumair tarp uv ir led lempu

Pagrindiniai skirtumai tarp UV ir LED nagų lempos

Vos tik pamatę kaip atrodo geliniai lakuoti nagai mes iš kart juos įsimylime. Gaila, bet dažni lako papildymai gali kainuoti nepigiai, o ir grožio saloną aplankyti ne visada turim laiko. Taigi kokia būtų alternatyva? Galbūt manikiūro saloną įsirenkime savo namuose? Tam prireiks geliniam lakavimui skirtų priemonių. Viena iš jų tai ultravioletinių (UV) spindulių arba LED lempa.

Lempos

  1. UV lempa yra universali ir sėkmingai sustingdo bet kurio gamintojo laką, Tuo tarpu LED nagų lempa lempa veikia ne su visų gamintojų produkcija.
  2. Tačiau LED lempa greičiau atlieka savo darbą užtrukdama tik apie 30 sekundžių lakui stingdyti. Tuo tarpu UV lempai reikia bent 2 minučių.
  3. LED lempa paprastai kainuoja brangiau, o jų kainuos prasideda nuo 25 eurų. UV lempų nuo 10 eur.
  4. Kitą vertus LED lempos laitinimo elementas arba lemputė tarnauja daug ilgiau nei ultravioletinės lempos.

Kurią lempą rinktis?

Nors ir kainuoja daugiau, LED lempą įsigyti apsimoka labiau. Ji gerokai greičiau sustingdo laką, o jos kaitinimo elementas tarnauja ilgiau. Be to LED nagų lempa išskiria mažiau UV spindulių, kurie sendina odą. Dauguma nagų lako prekės ženklų gamina LED lempoms pritaikytą gelinį lakąd ėl to galite būti tikri, kad nebus sunku įsigyti tokio lako. Man asmeniškai labai patinka CND Shellac gaminiai dėl to mano pirmoji lempa buvo UV, nes lakas nestingsta LED šviesoje.

Galų gale viskas priklauso nuo jūsų biudžeto ir lako bei prekės ženklų pasirinkimo. Jei pasirinksite UV lempą būsite tikri, kad ji tiks visiems geliniams lakams. Jei Led, teks atidžiau tinktis gelį.

Kuo skiriasi Led ir UV lempos?

Geliniam lakui stingdyti spinduliuojamos ultravioletinės (UV) šviesos bangos ilgis veikia tam tikras lako molekules priversdamos jas trauktis ir tokiu būdų sustinkti. UV lempos šviesos špektras labai platus dėl to užtrunka gana ilgai kol ji paveikia gelio laką. LED nagų lempos šviesa yra gerokai labiau konsentruota į konkretų bangos ilgį dėl to jos veikimas gerokai efektyvesnis.

Ar lempos nagams saugios naudoti

Nemažai žmonių, kurie niekada nėra naudoję LED ar UV lempų gali kilti abejonių dėl lempų šviesos daromo poveikio sveikatai ir kitų galimų šalutinių poveikių organizmui. Iš tiesų lempų šviesos poveikis yra labai nežymus. Poveikis toks pat koks gali jaustis bunant saulės šviesoje ir tikrai ne toks didelis kaip besideginant soliariume. Dauguma UV lempų spinduliuoja UV-B tipo šviesą, kuri nėra tokia intensyvi ir pavojinga kaip UV-B. UV-B spinduliai gerokai giliau prasiskverbia į odą ir gali sukelti ankstyvą odos senėjimą. LED nagų lempos laikomos dar saugesnėmis, nes jos laką stingdo kelis kartus greičiau, o tai reiškia, kad oda gaus mažiau UV spindulių. Nors gelio stingdymo lempos ir saugios galite papildomai apsisaugoti nuo spinduliuotės naudodami visiems įprastą kremą nuo saulės. Taip pat galite įsigyti specialias pirštines, kurios apsaugos net nuo intensyvios saulės.

Nagų lako prekės ženklai, kuriems reikia skirtingų UV ir LED lempų

Nagų lako gamintojų produkcija stingsta UV šviesojeNagų lako gamintojų produkcija stingsta LED šviesoje
Star Nail Eco GelsSuperNail ProGel
Light EleganceBio Seaweed Gel
GelaxySensatioNail
CND ShellacSally Hansen Salon Gel
Artisan GelefexRed Carpet Manicure
SuperNail ProGelPerfect Match
Bio Seaweed GelOrly GelFX
Bio Seaweed Gel UnityOPI GelColor
SensatioNailNSI Polish Pro
Sally Hansen Salon GelManiQ
Red Carpet ManicureLight Elegance
Perfect MatchKiss
Orly GelFXJessica GELeration
OPI GelColorIndigo Nails Lab
NSI Polish ProIBD Just Gel
ManiQGlam & Glits INK
Light EleganceGels in Action
KissGellux
Jessica GELerationGel II
Indigo Nails LabFingerpaints
IBD Just GelEZ Flow TruGel
Glam & Glits INKEssie Gel
Gels in ActionEntity One
GelluxDaisy Gel
Gel IICuccio Colour
FingerpaintsCouture
EZ Flow TruGelChina Glaze Gelaze
Essie GelCacee
Entity OneBio Seaweed Gel Unity
Daisy GelBio Seaweed 3-STEP Colour Gel
Cuccio ColourArtistic Colour Gloss
Couture
China Glaze Gelaze
Cacee
Bio Seaweed Gel Unity
Bio Seaweed 3-STEP Colour Gel

Ar galima naudoti gelį be stingdančių lempų?

Kategoriškai ne. Užteptas ant nago gelio sluoksnis papraščiausiai nesustings, nes UV ir LED šviesą yra būtent tas dalykas kuris laką stingdo. Jei neturite lempos, bet norite pasidaryti gelinius nagus namuose tikrai nebandykite, o geriau nueikite į grožio saloną, kuris turi viską ko reikia jūsų nagų grožiui. Ir turėsite nagus, kuriems nereiks dėmesio bent kelias savaites.

Ar galima naudoti UV lempą su LED šviesai skirtu nagų geliu?

Atsakymas yra, taip galite. UV šviesa yra universali, bet jos ultravioletinės šviesos bangos ilgis yra labai platus ir apima LED gelio stingdymui skirtos šviesos spektrą.

Ar galima naudoti LED lempą su UV šviesai skirtu nagų geliu?

Ne, kadangi LED šviesa nėra tokio plataus spektro. Dėl to jūsų lakas gali nesustinkti. LED naudokite tik LED skirtą gelinį laką.

Ar LED ir UV gelinio lako nešiojimo laikas skiriasi?

Atsakymas būtų ne, nesiskiria. Gelinio lako nešiojimo laikas priklauso nuo lako lakavimui naudotų priemonių kokybės, lakavimą atlikusio meisto įgūdžių ir kasdienės nagų bei rankų priežiūros.

Jei perskaičius straipsnį vis dar turite klausimų, prašom komentuoti arba susisiekti su mumis tiesiogiai.

Share this post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


You've just added this product to the cart: